Write Your Stories..

Καλώς ήρθες, στην παρέα μας!

Ένας νέος κόσμος, με μπόλικη φαντασία,ρομαντισμό,
τρόμο και συγκίνηση σε περιμένει!

Θυμάσαι τότε που έγραφες αποσπάσματα της φαντασίας σου
χαρτάκια και τα έκρυβες στο συρτάρι σου?

Και όταν τα έβρισκε η μητέρα σου ένιωθε υπερήφανη
για σένα? Καιρός να δείξεις αυτό που είσαι!

Καιρός να βγάλεις από μέσα σου το ταλέντο που κρύβεις!

Just start to write your storie!


Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Write Your Stories..

Καλώς ήρθες, στην παρέα μας!

Ένας νέος κόσμος, με μπόλικη φαντασία,ρομαντισμό,
τρόμο και συγκίνηση σε περιμένει!

Θυμάσαι τότε που έγραφες αποσπάσματα της φαντασίας σου
χαρτάκια και τα έκρυβες στο συρτάρι σου?

Και όταν τα έβρισκε η μητέρα σου ένιωθε υπερήφανη
για σένα? Καιρός να δείξεις αυτό που είσαι!

Καιρός να βγάλεις από μέσα σου το ταλέντο που κρύβεις!

Just start to write your storie!
Write Your Stories..
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

My other self

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

My other self  Empty My other self

Δημοσίευση από Anto y Bruno Δευ Οκτ 17, 2011 10:18 am

Κεφαλαιο 1-Η αρχη
Σηκωθηκα 7 η ωρα οπως καθε πρωι και εκανα της συνηθισμενες
μηχανικες πλεον κινησεις.Εφτιαξα το κλασικο καφε(γαλλικο)και εφτιξα φριγανιες με βουτηρο και μελι,εκανα μπανιο,ντυθηκα,βαφτηκα,ετοιμασα την τσαντα και τη βαλιτσα μου και κατεβηκα να παρω το αμαξι για να παω στη δουλεια.Στο δρομο προς την εταιρια ενοιωθα λες και σημερα θα αλλαζαν ολα.Ισως ηταν επειδη σημερα ηταν η 1η μερα στην καινουρια δουλεια.Θυμαμαι πολυ καλα ακομη και την παραμικρη λεπτομερια απο τις ερωτησεις τους και τις απαντησεις μου
"Καλημερα σας"μου ειπε ο ανθρωπος που θα κοιταζε το βιγραφικο μου και θα μου εκανε τις ερωτησεις
''Καλημερα σας''του ειπα και εγω με οση δυναμη ειχα
''Ονομαζεστε Ελλη Ευσταθιου"με ρωτησε αυστηρα
"Μαλιστα,της Ελενης και του Γιωργου"απαντησα αρχιζοντας να παιρνω θαρρος
"Και απ'οτι βλεπω εδω μιλατε..."
"Αγγλικα σε επιπεδο Λοουερ,Γαλλικα σε επιπεδο Σορμπον 3,Ιταλικα Μεντιο 2,Γερμανικα C1,Ισπανικα Superior,Ρωσσικα σε επιπεδο ωστε να ,πορω να συνενωηθω,Τουρκικα σε επιπεδο συνενοησης και Δανεζικα σε επιπεδο συνενοησης,επισης εχω πολυ καλη Κυπριακη προφορα και τωρα μαζι με τα Δανεζικα που τα τελειωνω ξεκινησα και Αλβανικα.Το γραφει κι ολας Αλβανικα σε επιπεδο εκμαθησης''ειχα καταλαβει οτι εψαχνε να δει αν το βιογραφικο κου ειναι ψευτικο στο πρωτο κοματι της διαπιστωσης αυτης θα επρεπε αντι να με ρωτησει αν μιλαω Αγγλικα να του τα πω μονη μου για να περασουμε στο επομενο σταδιο εξακριβοσης αληθινου βιογραφικου.
Υστερα με ρωτησε καποια πραγματα στις γλωσσες που γνωριζω και απαντησα ολοσωστα σε ολες τις ερωτησεις.
"Επιστρεφοντας στην Ελληνικη γλωσσα θελω να σας ρωτησω τι σας οθησε στην αποφαση να ερθετε σε αυτη τη δουλεια''με ρωτησε περιμενοντας να τα κανω θαλασσα οπως ολες σε αυτη την ερωτηση
''Ηθελα και σε μικροτερη ηλικια να γινω αεροσυνοδος αλλα η μητερα μου επεμενε να σπυδασω πρωτα και βλεπουμε.Θεωρω οτι αυτη η δουλεια ειναι μια δουλεια που αποδικνειεις την αξια σου καθε μερα.Απο μικρη εμαθα οτι γλωεσσες εμαθα για να γινω αεροσυνοδος''κατεληξα
Anto y Bruno
Anto y Bruno
Απλός Αναγνώστης
Απλός Αναγνώστης

Αριθμός μηνυμάτων : 1
Points : 9206
Ημερομηνία εγγραφής : 17/10/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

My other self  Empty Απ: My other self

Δημοσίευση από LadyTaniaXd Σαβ Οκτ 29, 2011 2:48 am

Χμ.. κάτι μου λέει ότι αυτή η ιστορία έχει να δώσει πολλά..
Ειδικά ο τίτλος, είναι σούπερ, σε τραβάει από την πρώτη στιγμή.
Θέλω και το 2 κεφάλαιο..

*Μπορείς να ανοίξεις ένα αντίστοιχο τόπικ εδώ για να κάνουν σχόλια τα μέλη:
http://writeyourstories.secrets-stories.com/f11-forum

LadyTaniaXd
LadyTaniaXd
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 205
Points : 9775
Ημερομηνία εγγραφής : 07/08/2011
Ηλικία : 26

Writer ID - Ταυτότητα Συγγραφέα
Λίγα λόγια για μένα..: Αγαπώ την συγγραφή από τότε που έμαθα να ταξιδεύω παρέα με τα βιβλία. Τώρα τελευταία, έχω εγκαταλείψει την ανάγνωση αλλά η συγγραφή ρέει ακόμη με πάθος στις φλέβες μου. Έχω κερδίσει 2 βραβεία παιδικού μυθιστορήματος και Εφηβικού Διηγήματος. Ίσως γι'αυτό να έκανα την συγγραφή χόμπι μου, από υπερηφάνεια για αυτές τις επιτυχίες μου. Όπως και να 'χει, θα συνεχίζω να ζω συγγράφωντας, είναι η μόνη μου διέξοδος από αυτόν τον άχαρο κόσμο..

http://writeyourstories.secrets-stories.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης